Pán Harabin, Vy ste srandista!

Autor: Matúš Stračiak | 20.5.2014 o 19:50 | Karma článku: 7,19 | Prečítané:  1334x

Milý a veselý pán Harabin, tento blog venujem Vám. Dlho som nepísal, ale kvôli Vám urobím výnimku. Nepredpokladám, že si to prečítate. Teraz máte toho na čítanie v monitoringu médií určite veľa... Či sa niektorí sudcovia nepretŕčajú pred kamerami. To Vám asi moc nesedí. Aj napriek tomu si dám pozor na slová a vety, lebo neviem odhadnúť, či sa to k Vám nedostane a nerozhodnete sa podať určite oprávnenú žalobu. Nie som právnik, neviem sa asi vyhýbať niektorým slovným spojeniam tak zručne ako Vy. Popri Vašej večne dobrej nálade je to jedna z vecí, ktoré na Vás obdivujem.

Pozrel som si video s rozhovorom, ktorý ste dali po rokovaní Súdnej rady. Pekne ste tam rozprávali, ten úsmev a vzletnosť tomu dali punc. Jasne ste vysvetlili, že ste nezávislý. Kamarát hovoril, že skôr nenávistný. Tomu však neverím, lebo nenávistní ľudia nevedia tak úsmevom pohladiť dušu.

Správne ste konštatovali, že pravica Vás odmieta a kritizuje, ľavica povedala, že by ste kandidovať nemali a zvolený prezident Vás tiež veľmi neberie. Dokonca vypisuje na internetoch niečo o tom, že Vaše nezvolenie môže znamenať pozitívne zmeny v justícii. Teda Vás akosi skoro nikto nemusí, čiže ste nezávislý. Veľmi múdra úvaha, mne by to nenapadlo.

Zvolený pán prezident ma nejako extrémne nenadchol. Aj som si chvíľku myslel, že veľkým plusom bude aspoň nová krv a schopnosť súvisle rozprávať, ale veľmi obratne a opäť žartovne ste ma toho blbého pocitu zbavili. Však on mohol korumpovať členov Súdnej rady! Konečne rozumiem výrazu "neformálne kroky". Minule som sedel s kamarátmi len tak, neformálne. Ešte že nás "nečapla" policajná razia. Budem si už dávať pozor.

Páčilo sa mi tiež, ako ste sa pousmiali na Vašej schopnosti zvažovať výroky. Veď Vy ste nikdy neporušili zákon! To by ešte bolo, aby ste tak spravili vo svojej pozícii.

Svojou kandidatúrou ste asi spravili dobre. Zabránili ste policajným a bezpečnostným previerkam. Aspoň pre túto chvíľu. Nemá sa kto čo motať do nezávislého súdnictva. Už aj tie disciplinárne konania zloprajníci vyťahujú.

Pán Harabin, ďakujem, že ste kandidovali (a možno ešte budete) kvôli ochrane súdnej moci a jej nezávislosti. Spravili ste pre nás opäť veľa. A najmä hlavu hore! Veď ako ste povedali - neprehrali ste.

Gratulujem k Vašej výhre!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Deti dospievajú neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť. Ľudstvo si to môže dovoliť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?